Сделать предложение в отрицание и в вопрос. 1. She work in museum 2. We often clean ourroom 3. It is very important

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. She works in museum.She doesn`t work in museum.Does she work in museum? 2. We often clean our room.We don`t often clean our room.Do we clean our room? 3. It is very important. It isn`t important. Is it important?