Сделать предложения вопросительными 1. Uncle Podge likes a little job 2. Tom McKenzy works for a newspaper. 3. In summer we usually go to the seaside. 4. Look. Jack is swimming to a big rock 5. I can read English books quit...

Сделать предложения вопросительными 1. Uncle Podge likes a little job 2. Tom McKenzy works for a newspaper. 3. In summer we usually go to the seaside. 4. Look. Jack is swimming to a big rock 5. I can read English books quite well.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) does Uncle Podge like a little job? 2) does Tom McKenzy work for a newspaper ? 3) do we usually go to the seaside in summer? 4) look. Is Jack swimming to a big rock? 5) can you read English books quite well?