Сделайте из утвердительного предложения вопросительное и отрицательное 1)i often play computer games with my friends

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do i often play computer games with my friends? I do not often play computer games with my friend.
Гость
Отрицательное предложение: I  don't  often play computer games with my friendsВопросительное предложение: Do you often play computer games with your friends?