Сделайте поожалуйстааааа!!!)))) write 3 sentences about your favourite food. is it healthy?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like an apples. Apples is very tasty and healthy! Yet, I like apple compote and apple puree.
Гость
1) I love chocolate,but it is harmful for teeth. Я очень люблю шоколад,но он вреден для зубов 2) My favorite fruit is the Apple,it is good for health. Мой любимый фрукт-яблоко,оно полезно для здоровья. 3)I love milk,it's healthy. Я люблю молоко,оно полезное для здоровья. ========================================================== Хорошей учёбы!