Сделайте пожалуйста упражнение 5. Часть задания на фото, часть напишу. Put the verbs in brackets into the future simple or the present simple. 1) If people (invent) a new fuel, cars (not/pollute) the air. Английский язык уровня...

Сделайте пожалуйста упражнение 5. Часть задания на фото, часть напишу. Put the verbs in brackets into the future simple or the present simple. 1) If people (invent) a new fuel, cars (not/pollute) the air. Английский язык уровня 7 класса. Заранее спасибо!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) If people invent a new fuel, cars will not pollute the air.