Сделайте предложения отрецательнымы и задайтек ним общий и специальный вопрос We will fly to Moskow tomorrow
Ответ(ы) на вопрос:
We won't (will not) fly to Moskow tomorrow. Will we (you) fly to Moskow tomorrow?
We will fly to Mosсow tomorrow. We won't fly to Mosсow tomorrow. = We will not fly to Mosсow tomorrow. Will we fly to Mosсow tomorrow? When will we fly to Mosсow? - когда? Where will we fly to tomorrow? - куда? Who will fly to Mosсow tomorrow? - кто?