Сгруппировать по группам. Первая группа Coutable,вторая Uncountable. И слова: Mushroom, vegetable, cheese, egg, butter, sugar, grape, meat.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
там countable a не coutable mushroom countable vegetable countable cheese uncountable egg uncountable butter uncountable sugar uncountable grape uncountable meat uncountable