Сгруппируйте парами слова,близкие по значению a disease, to start, not to be able to do smth, to hospitalize, a medicine, a polyclinic, a hospital, to produce, a response, a trouble, a reaction, to begin, to cause, in-patientde...
Сгруппируйте парами слова,близкие по значению
a disease, to start, not to be able to do smth, to hospitalize, a medicine, a polyclinic, a hospital, to produce, a response, a trouble, a reaction, to begin, to cause, in-patientdepartment, to admit to the hospital, a drug, anout-patientdepartment, to fail to do smth
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
a disease, a trouble,
to start, to begin,
not to be able to do smth, to fail to do smth
to hospitalize, to admit to the hospital,
a medicine, a drug,
a polyclinic, a hospital,
to produce, to cause,
a response, a reaction,
in-patient department, an out-patient department,