Що таке народна драма? Наведіть приклади використання народної драми під час зимового та весняного циклів.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
НАРОДНА ДРАМА — фольклорна ігрова вистава, видовише, шо об’єднує різноманітні форми нар. театр, мист-ва, драм, дії, які передавалися із покоління в покоління у виконанні непрофесійних (самодіяльних) акторів. Найбільш характерні такі види: 1) обрядові зооморфні ігри; 2) драм, вистави (сцени) побутового характеру; 3) ляльковий театр; 4) власне драми (з розгорнутим сюжетом). Обрядові ігри джерелами сягають глибокої давнини; у різних народів вони розвивалися на грунті календарних і сімейних обрядів, у яких велику роль відіграє культ родючості, шо входить до аграрної магії, тотемізму, сакралізації явиш природи.