She .......... (not/water)flowers every day. .......... (he/feed)his dog every day? My friends .......... (play)badminton every week. Tom and Tim ......... (not/like)to listen to music ......... (they/cook)every day? My dad ......

She .......... (not/water)flowers every day. .......... (he/feed)his dog every day? My friends .......... (play)badminton every week. Tom and Tim ......... (not/like)to listen to music ......... (they/cook)every day? My dad .......... (drive) a car very well.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Ответ: 1. Water 2.he 3. Play 4. Like 5. They 6. Drive