Скажи Ане ничего не делать из того,о чем поется в песенке волшебной палочки.Запиши свои команды. Переведи их на русский язык. Образец: Dont come! ... come,... come,... come!   Dont go away!   ... clap your hands,   And ... say ...

Скажи Ане ничего не делать из того,о чем поется в песенке волшебной палочки.Запиши свои команды. Переведи их на русский язык. Образец: Dont come! ... come,... come,... come!   Dont go away!   ... clap your hands,   And ... say " Hooray!"     ... close your eyes!   ...touch your nost!   ... sit and ... jump!   And ... take a rose!     ...look! Dont wait!   I am ... your friend.   ... touch me, ... touch me,   With your hand!