Скажи по английски мой брат,моя мама,мои друзья,твоё имя,твоя семья,твои друзья,твой друг,наша семья,наш кот,наши друзья,его имя, его отец,её брат,её бабушка,их дедушка,их собака..
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Напишиmy brother,my mom,my friends,your name,your family,your friends,your friend,our family,our cat,our friends,his name, his father,her brother,her
grandma,grandpa,their dog..те в ответе здесь
Гость
My brother, my mother, my frends, your name, your family, your friend, our family, our cat, our frends, his name, his father, her brother, her grandmother, their grandmother, their grandfather, their dog