Скажи правду! Прочитай вопросы и напиши ответы   this morning , last night , yesterday , last Sunday , last week ,  last yearWhen did you last...clean your teeth?   change your socks? miss a lesson? talk on the phone? read a bo...

Скажи правду! Прочитай вопросы и напиши ответы    this morning , last night , yesterday , last Sunday , last week ,  last year When did you last... clean your teeth?   change your socks? miss a lesson? talk on the phone? read a book? write a letter? see a rainbow? fly a kite P.S Срочно!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1.  this morning (Этим утром) 2. this morning (Этим утром) 3. yesterday (Вчера) 4. yesterday (Вчера) 5.  last week ( На прошлой неделе)  6.  last year or never ( В прошлом году или никогда) 7.  last year or never ( В прошлом году или никогда)