Скажи ,у каких из этих животных короткие,а у каких длинные хвосты?Образец:Kids have short tails. (kid,,pig,bear,cat,fox,horse,cow,turtle,mouse,sheep?)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
P.S. Short - короткий, long, длинный, tail-хвост/ Kids have short tails. Pigs have short tails. Bears have short tails. Cats havelong tails. Foxes havelong tails Horses have long tails. Cows have long tails. Turtles have long tails. Mouses have long tails. Sheeps have short tales.
Гость
1.Pigs have short tails. 2.Bears have short tails. 3.Cats have long tails. 4.Foxes have long tails. 5.Horses have long tails. 5.Cows have long tails. 6.Turtle have short tails. 7.Mouses have long tails 8.Sheeps have short tails.