Скажи,что ты и члены твоей семьи умеют делать хорошо, а что не очень хорошо. I can speak Russian very well. I can___________ well. I can_________ well. I can______ but not very well. My father______. My mother______. My...

Скажи,что ты и члены твоей семьи умеют делать хорошо, а что не очень хорошо. I can speak Russian very well. I can___________ well. I can_________ well. I can______ but not very well. My father______. My mother______. My grandmother________. My sister_____. My brother__________. My pet______.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I can play basketball I can do my homework I can draw my father can earn money my mother can dress up nicely my grandmother can relate my sister can cook very well my brother can play volleyball my pet sleep