Скажите, что это не так 1) It is black............................................. 2) I am nine................................................... 3)Tim is brave......................................... 4) They are at home.......

Скажите, что это не так 1) It is black............................................. 2) I am nine................................................... 3)Tim is brave......................................... 4) They are at home.......................................... 5) She is a doctor..............................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) It isn't black 2) I amn't nine 3)Tim isn't brave 4) They aren't at home 5) She isn't a doctor Желаю удачи!!!