Скажите и запишите это по - английски 1.У моего друга нет друзей 2. У нас есть собака и кот. 3. У нее есть попугай. 4. У нас есть учебники по истории 5. У меня нет компьютера. 6. У них новая квартира

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. My friend doesn't have friends. 2. We've got a dog and a cat. 3. She's got a parrot. 4. We've got history books. 5. I don't have a computer. 6. They've a new flat.
Гость
1.My friend has no friends.  2.We have a dog and a cat. 3.She has a parrot. 4.We've gat hisrory books. 5.I do not have a computer. 6.They have a new apartment.