Схарактеризуйте образ Олівера Твіста з роману Ч. Діккенса «Пригоди Олівера Твіста».

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
ЛИВЕР ТВІСТ (англ. Oliver Twist), герой роману Ч. Діккенса «Пригоди Олівера Твіста» (1837-1839), хлопчик-сирота, незаконнонароджений син Едварда Ліфорда та Агнес Флемінг. О. Т. - герой комбінації «роману виховання» і «роману мандрів» . Типологічно цей образ пов'язаний з такими героями, як, наприклад, Там Джонс Філдінга або Кон-суело Жорж Санд, для яких мандрівка є форма отримання життєвого досвіду. Крім того, він ще й приклад втілення у Діккенса архетипу «переслідуваного дитини» , сталого в його романному світі. О. Т. - Єдиний діккенсівський герой-дитина, яка залишилася дитиною до кінця роману, і - що важливо - живим і благополучним. Разом з тим О. Т. - особистість психологічно досить умовна. Ситуація «виховання» (переслідування лондонськими покидьками в компанії з лиходієм-родичем) швидше дозволяє виявити, ким О. Т. на відміну, скажімо, від свого ровесника Пронозу (безсумнівно, за версією Діккенса, народженої для свого розбійного ремесла) так і не стає: злодієм, брехуном і циніком. Він за самою своєю природою спочатку не просто чутливий і добрий хлопчик, які у Діккенса часто зустрічаються серед мешканців лондонського дна. Незважаючи на те що О. народився і виріс у робочому будинку, його мова, поведінка і, найсуттєвіше, образ думок благородні, аристократичні. О. Т. природжений джентльмен. Благородна природа, навіть порода, не викорінюється в ньому ніяким «вихованням» і «вихователями» , серед яких один з найколоритніших персонажів Діккенса - старий єврей Феджін, зловісний Карабас-Бара-бас лондонських безпритульних, які служать в його театрі - школі злодійства. О. Т. випробував безліч поневірянь і страждань, але доля в цілому до нього прихильною. Переслідування і гоніння не вічні. Він виявляється багатим спадкоємцем. Через фамільного зовнішньої схожості О. Т. дізнаються різні люди, які знали його батька чи матір, він двічі за час своїх «мандрів» опиняється під заступництвом добрих людей - обидва рази це знайомі або родичі його батьків. У результаті О. Т. знаходить рідну тітку і прийомного батька, і його пригоди закінчуються. Знаменно, що Діккенс не знаходить місця в традиційному для своїх романів епілозі для скільки-небудь конкретної характеристики життя О. Т. в нових умовах. Адже найяскравіший, хоча і безумовно важкий, її період завершився. Як типовий діккенсівський герой-дитина (якщо тільки такого вдається пережити небезпечний дитячий вік) , О. Т. легко може загубитися в благополучному світі, втративши будь-якої визначності. Літ. : Магсіс С. Dickens: From Pickwick to Dombey. L, 1965. P. 18-19, 54-91; Честертон К. Чарльз Діккенс. М. , 1982. С. 76-78; геніїв Є. Велика таємниця / / Таємниця Чарльза Діккенса. М. , 1990. С. 15-16.