Скільки зараз часу,якщо до кінця доби залишилось4/5того,що вже пройшловід початкудоби?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Нехай х (год.) - пройшло від початку доби, тоді [latex] \frac{4}{5} x[/latex] (год.) - залишилось до кінця доби. Відомо, що в добі 24 години. Складемо і вирішимо рівняння: [latex]x+ \frac{4x}{5} =24[/latex] [latex] \frac{9x}{5} =24[/latex] [latex]9x=120[/latex] [latex]x=13 \frac{1}{3} [/latex](год.) В 1 годині 60 хв., тому [latex] \frac{1}{3} [/latex] год. = [latex] \frac{60}{3} =20[/latex] (хв.) Відповідь: зараз 13 год. 20 хв.