Складіть речення з словами in the mornings listen to radio rarely
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
In the mornings I rarely listen to the radio.
Гость
Если нужно одно предложение со всеми словами, то возможно как-то так:
Rarely in the mornings radio-programs I hear sad songs, Usually there playing my favorite music that helps to wake me up.
Переклад:
Рідко в ранкових радіо-програмах я чую сумні пісні, зазвичай там грає моя улюблена музика яка допомагая мені прокинутися.