Складзице сказы з дадзеными словазлучэннеми: залаты ( пярсцёнак, месяц), клас (светлы, здольны), гараць ( шчэпки, кветки), галоука ( дзицяци, капусты), кипиць ( вада, работа), светлыя ( валасы, успамины). ДАПАМАЖЫЦЕ КАЛиЛАСКА!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Залаты месяц быццам блискациць у начным небе. Настауница личыць, што трэци клас здольным. Кветки маку быццам гараць у прасторным поли. Галоука капусты была вельми цяжкай для пяцигадовай Волечки. У калгасе поуным ходам кипиць работа. Светлыя успамины засталися пасля экскурсии у Старажытны горад Турау.