Скласти 3 сказа з дадаными акалачнасными частками прычыны и з дадаными акаличнасными участками мэты. Пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
прычыны: 1. Міша спужаўся, бо ў суседнім пакоі нешта моцна загрукатала.  2. Я пайду, таму што ўжо вельмі позна. 3. На сэрцы радасна, бо прыйшла вясна. мэты:  1. Каб сын не спазніўся на заняткі, мама расштурхала яго ў сем раніцы. 2. Трэба спяшацца, каб свята не пачалося без нас.  3. Каб бацькі не прачнуліся, дзяўчынка ішла на пальчыках.