Скласти на англійській мові 8 питань з відповідями словами always,usually,sometimes,never

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. How many times do you read books? I always read books. 2. When does your friend play football? My friend usually plays football on Sundays. 3. Does your mother have a hobby? Sometimes my mother likes to play the guitar. 4. Have you ever been to London? No, I have never been to London. 5. Do you like cooking? Yes, I always do it. 6. What do you do on Mondays? Usually I go for a walk. 7. Do they clean their rooms? Yes, sometimes they do it. 8. Does he ride a bike? No, he never rides a bike.