Слова eyes, orange, is,  dress, kind.нужно правильно расставить в следующий предложения:She is tall. Her hair _____________ red. Her ______________ are blue. Her schoolbad is _________________. And her _____________is blue. She...

Слова eyes, orange, is,  dress, kind. нужно правильно расставить в следующий предложения: She is tall. Her hair _____________ red. Her ______________ are blue. Her schoolbad is _________________. And her _____________is blue. She is a very _____________ girl.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Her hair is red. Her eyes are blue. Her schoolbag is orange.  And her dress is blue. She is a very kind girl.