Слова eyes, orange, is, dress, kind.нужно правильно расставить в следующий предложения:She is tall. Her hair _____________ red. Her ______________ are blue. Her schoolbad is _________________. And her _____________is blue. She...
Слова eyes, orange, is, dress, kind.
нужно правильно расставить в следующий предложения:
She is tall. Her hair _____________ red. Her ______________ are blue. Her schoolbad is _________________. And her _____________is blue. She is a very _____________ girl.
Ответ(ы) на вопрос:
Her hair is red. Her eyes are blue. Her schoolbag is orange. And her dress is blue. She is a very kind girl.