Сочинение на английском как я сходил в кафе (предложений 6-7, сказать понравилось и?

Сочинение на английском как я сходил в кафе (предложений 6-7, сказать понравилось и??и нет, рассказать о кафе)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Today I went to the cafe. There was a lot of delicious food, tasty drinks. The cafe was very cozy and nice. I liked it very much. Prices are not high, I advise everyone to this wonderful cafe! There are very polite waiters