Сочинение на английском языке про город Саранск. 5-10 предложений. Срочно!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Saint-Petersburg is often called a northern capital of Russia. And it is recognized as a city of special importance by The Russian Constitution. There are only two cities of special importance in Russia – Saint-Petersburg and of course Moscow. No doubt Saint-Petersburg deserves such a status.
Гость
надо получится у того кто знает англ.яз