Сочинение на тему "Мой любимый фильм" на английском. Пожалуйста помогите!)Нужно сегодня.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favourite video film is "Home Alone" - the famous Christmas family comedy from director Chris Columbus about the adventures of eight-year Kevin, whose parents have forgotten at home at Christmas. The film "Home Alone" is a record at the box office in the genre of comedy. The starring Macaulay Culkin.The most beautiful comedy film is very good, funny I always why it is a pity Kevin at the beginning of the movie, when the whole family it scolded for his childish pranks And this little boy is not scared and did not lose staying at home all alone, let alone what it intrigues robbers built , it is generally admired this film you can watch a thousand times and still he does not get tired. Перевод:Мой любимый видео фильм «Один дома» - знаменитая семейная рождественская комедия от режиссера Криса Коламбуса о приключениях восьмилетнего Кевина, которого родители забыли дома в Рождество. Фильм «Один дома» является рекордсменом по кассовым сборам в жанре комедии. В главной роли снялся Маколей Калкин. Самая прекрасная комедия Фильм очень добрый,смешной Мне всегда почему то жалко Кевина в самом начале фильма,когда вся семья его ругала за его детские шалости И как такой маленький мальчик не испугался и не растерялся оставшись дома совсем один,а уж какие он козни грабителям строил,это вообще восхищает Этот фильм можно смотреть тысячу раз и все равно он не надоест.