Сочинение описание любого праздника (в соч обезательно должно входить название, дата, страна и что делают на этот праздник) на англиском. В зарание спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite day is the new year. Because in this day you will have a present!In this day many children are happy.And in this day in the night a parents go to the market and buy the present for child. Название:New year Дата:The 31th of December