Сочинение по английскому языку 5 класс другу не более 80 слов пожалуйста ответьте на вопрос срочно

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Hi, how are you? I want to tell you about my summer. My summer holiday was very funny! I often swam in the pool and walked with my friends. One time, we went to the cinema and watched a very interesting cartoon. But I dropped my popcorn twice! We laughed. But it is winter and we don't walk. I hope you'll come to us and we will have fun! see you soon