Сочинение по английскому языку на тему "Мой любимый учитель" на английском языке из 20-ти предложений

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Предложений не 20,но надеюсь все равно помогла) my favorite teacher is teacher of the Russian language.It very well explains the theme.Sometimes even when you're not very well prepared,she can help you.She is always trying to keep our class was the most educated.It is very well to our concerns.We also treat it very well.Each lesson she in a good mood.Nirazu was not what she came to class sad.But we never let her,we always prepare your homework and listen carefully to the lesson.Exactlythe teacher we will complete all the exams