Соедини стрелками вопросы и соответствующие им ответы.Can you swim? Is his duck fat? Is Ben's fox slim? Can Ann jump? Can Nick sing? Yes,he can. Yes, she can. Yes, it is. No, it isn't. No, I can't.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Can you swim?-No, i can't. Is his duck fat?-Yes, it is. Is Ben's fox slim?-No,it isn't. Can Ann jump?-Yes,she can. Can Nick sing?-Yes,he can.