Сократите дробь 1) 3x+3√5 ----------- x+√5 2) 7y-7√6 ----------- y^2 + √5 3) t^2-19 ----------- t=√

Сократите дробь 1) 3x+3√5 ----------- x+√5 2) 7y-7√6 ----------- y^2 + √5 3) t^2-19 ----------- t=√19 4) √23-s ---------- s^2-23 5) √a+a ----------- 5+5√a 6) √2b-√2c --------------- b-c
Гость
Сократите дробь1) 3x+3√5     -----------  =3(x+√5 )/(x+√5 )=3      x+√5  2) 7y-7√6     ----------- =7(y-√6 )/( y^2 + √5 )    y^2 + √5  3) t^2-19     ---------- =( t^2-19)/t-√19 =t+√19       t-√19  4) √23-s       ---------- =(√23-s)/( s^2-23)=-(s-√23)/( s^2-23)=-1/(s+√23)      s^2-23  5) √a+a       ----------- =(√a+a )/( 5(1+√a))=(√a)(1+√a)/( 5(1+√a))=(√a)/5     5+5√a  6) √2b-√2c      ---------------   если так [(√2)b-(√2)c ]/(b-c)=(√2)(b-c)/(b-c)=(√2)       b-c а если так,  √(2b)-√(2c )     --------------- =(√(2b)-√(2c) )/(b-c)=(√2)(√b-√c)/[(√b-√c)(√b+√c)]=(√2)/(√b+√c)       b-c