Соотнесите предложение на русском языке с английским вариантом перевода. Нашу группу, получившую награду, встретили аплодисментами. All liked the prize our group received. The prize received by our group was met with cheers....

Соотнесите предложение на русском языке с английским вариантом перевода. Нашу группу, получившую награду, встретили аплодисментами. All liked the prize our group received. The prize received by our group was met with cheers. Our group having been awarded the prize was met with cheers
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Our group having been awarded the prize was met with cheers