Соотнесите синонимы: 1. motion a. alleviate 2. importance b. assist 3. permit c. data 4. up-to-date d. movement 5. help e. significance 6. diverse ...

Соотнесите синонимы: 1. motion a. alleviate 2. importance b. assist 3. permit c. data 4. up-to-date d. movement 5. help e. significance 6. diverse f. verification 7. goods g. modern 8. information h. varied 9. supply i. technique 10. method j. occur 11. check k. freight 12. take place l. provide 13. facilitate m. allow
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. motion d. movement 2. importance e. significance 3. permit m. allow 4. up-to-date g. modern 5. help b. assist 6. diverse h. varied 7. goods k. freight 8. information c. data 9. supply l. provide 10. method i. technique 11. check f. verification 12. take place j. occur 13. facilitate a. alleviate