Соответствующии глаголы 1)be a) could 2)can b) took 3) know c) was 4)find d) went 5) go e) found 6) tell ...
Соответствующии глаголы 1)be a) could 2)can b) took 3) know c) was 4)find d) went 5) go e) found 6) tell f) made 7)take g) told 8)make h) knew
1c 2a 3h 4e 5d 6g 7b 8f. самое простое задание на свете))
1 c 2 a 3 h 4 e 5 d 6 g 7 b 8 f вооот