Сопоставьте вопросительные слова и ответы How far? А. My sister. Why? B. In Rome. Who? С. Last month. How many? D. 25.00 What? E. Five Kilometres. Where? F. Twenty-five. How much? G. Because Im cold When? ...

Сопоставьте вопросительные слова и ответы How far? А. My sister. Why? B. In Rome. Who? С. Last month. How many? D. 25.00 What? E. Five Kilometres. Where? F. Twenty-five. How much? G. Because Im cold When? H. A new dress
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How far? E. Five Kilometres. Why? G. Because Im cold Who? А. My sister.  How many? F. Twenty-five.  What?  H. A new dress Where? B. In Rome. How much? D. 25.00  When? С. Last month.