Составь и напиши предложения из данных слов: 1.there/ in/any/is/the cup/milk? 2.children/are/in/class/there/your/how many? 3.in/blackboards/our/there/classroom/are/two. 4.late/do/from/come/school/you? 5.books/don*t/your/close. ...

Составь и напиши предложения из данных слов: 1.there/ in/any/is/the cup/milk? 2.children/are/in/class/there/your/how many? 3.in/blackboards/our/there/classroom/are/two. 4.late/do/from/come/school/you? 5.books/don*t/your/close. 6.window,/you/can/the/please/open? 7.to/school/Kate/comes/on time/always.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is there cups of milk? How many children are in your class?