Составь и напиши предложения со словом very 18 задание стр.35

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
3)Her parents are very happy 4)The tower is very old 5)The red flowers are very nice 6)These teddy bears are very cute 7)The clown is very funny 8)Their wings are very big Не забудь про точки в конце, это я просто ленивый!
Гость
her parents are very happy. the tower is very old. the red flowers are very nice. these Teddy bears are very cute. the clown is very funny. their wings are very hig