Составь и запиши предложенияI      | Have got|    a fanny rabbit Kate| has got  |    a nice face  Tom |              |   a big clockWe  |              |    a grey box                  ОЧЕНЬ НУЖНО!!!

Составь и запиши предложения I      | Have got|    a fanny rabbit  Kate| has got  |    a nice face   Tom |              |   a big clock We  |              |    a grey box                    ОЧЕНЬ НУЖНО!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have got a funny rabbit.Kate has got a nice face.Tom has got a big clock.We have got a grey box.