Составь предложения: 1. is, Cat, big. 2. skip, Bill, can. 3. dog, Her, is, fat. 4. have, got, cats, I, four.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Cat is big. Bill can skip. Her dog is fat. I have got four cats
Гость
1. Cat is big (большая кошка/кошка большая) 2. Bill can skip (Билл умеет скакать/прыгать) 3. Her dog is fat (ее собака пухлая) 4. I have got four cats (у меня есть 4 кошки)