Составь предложения,составь слова в нужном порядке 1)writes,Hobbit,letters,friends,to,his. 2)like,we,get,to,letters. 3)do,where,put,you,envelopes? 4)you,why,read,do,letters,his? 5)postcard,I,not,do,this,like. Заранее спасибо!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 hobbit writes letters to his friends 2 we like to get letters 3 where do you put envelopes? 4 why do you read his letter ? 5 I don't like this postcard