Составь слово и план на неделю и напиши предложения Monday: .................. Tusday:................

Составь слово и план на неделю и напиши предложения Monday: .................. Tusday:...................... Wednesday: ............ Thursday: ................. Friday: ....................... Saturday: .................. Sunday: ..................... пример день 1)On Monday I am going to go to the park. день2)On Wednesday, I am will invite friends. день3)On.................... день4)Оn............. день5) день6) день7)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
On Tuesday l am going to art school On Thursday l am going to cinema with my friends On Friday l am going to dance lessons On Saturday I am going shopping On Sunday lam going to visite my grandparents