Составь вопросы и ответы. 1.do you like jam ? Yes, I do. 2. Your friend like lollipops? Yes,he . 3. Your friends like Apple juice? Yes ,they . 4. You like carrots? No,I . 5. Kelly like oranges? No,she 6. Your...

Составь вопросы и ответы. 1.do you like jam ? Yes, I do. 2. Your friend like lollipops? Yes,he . 3. Your friends like Apple juice? Yes ,they . 4. You like carrots? No,I . 5. Kelly like oranges? No,she 6. Your daddy like tomatoes? Yes,he. . Первое это образец.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2does your friend like lollipops? Yes,he does. 3do your friend like apple juice?Yes,they do. 4do you like carrots?No,I don't. 5Does Kelly like oranges? Yes,she does. 6Does your daddy like tomatoes?Yes,he does.