Составе предложения из слов wash, relax, play, miss, laugh, cry. Получается 6 предложений. Если что miss переводится как скучать. Пожалуйста помогите! Английский язык

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I wash my hair every day She likes relax on beach I can play football He miss on the train She couldn't help laughing  Ыhe does not like to cry
Гость
I washed the dishes yesterday I like to relax at home I played funny game with my friends I miss my sister I can't stop laughing I cried, when I saw that my dog broke my phone