Составить 10 (простых предложений) в past perfect passive.1. Она закрыла дверь.2. Он открыл окно.3. Они читали книгу... примерно такие. (пожалуйста).

Составить 10 (простых предложений) в past perfect passive. 1. Она закрыла дверь. 2. Он открыл окно. 3. Они читали книгу... примерно такие. (пожалуйста).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
The work had been finished Some wine had been spilt on the tablecloth The door had been closed We had been punishied My cat had been fed I had been asked two difficult questions He had already been sent to help He had been asked that question My room had been cleaned Blue shoes had been worn by me Думаю,правильно/