Составить 10 вопросов про школу на английском c ответами пожалуйста срочно надо спасибо за ранее

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like your school? Yes,I do What do you think about your teachers? I like my teachers very much What is your favorite subject? Maybe English or math Do you have friends in the school? Yes,I have a lot of friends How many lessons you have every day? Ussualy Six or Seven Would you like change your school? No,I like her What do you think about food in rhe school? She is very tasty Do you like your marks? Yes,but I have some mistakes sometime больше не знаю вот восемь только придумала