Составить 5-6 предложений: какую страну хотела бы посетить и почему!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I would like to visit Italy. There are many places of interest to go there . Also I like Italian food , for example pizza, spaghetti and homemade wine . Like every girl I choose Italy because it is the center of world fashion. Of course, I would like to visit Milan and do the shopping too .