Составить 5 предложений на тему спорт/здоровье используя прилагательные с суффиксами -ful/-less

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I hate feeling myself defenceless that's why I enjoy sport. Girls usually do exercises because they want to be more graceful. Some sportsmen are fearless because of their muscles. Drink a cup of wather in the morning to feel yourself cheerful. Some products may be harmful for your health.