Составить 5 простых вопросительных предложений в будущем неопределённом времени на английском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I will(shall) go to the cinema tomorrow 2) She will send letter to her friend. 3) I will visit my grandmother tomorrow 4) My teacher will check hy homework tomorrow. 5) Bob will go to the shopping.