Составить диалог на английском про школьную форму ( 10 больших предложений )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-What do you think of  school uniform?-I think it's boring. all pupils are equal. it is boring. And you?-i don't agree with you. It is good when all are equal.-why? i think every person must be individual.-it is good when your parents have money and you can buy everything you like. And what about poor family?-ok. I agree.